Анонси

Шановні колеги! Запрошуємо взяти участь у Міжнародному науковому конгресі “Василь Стефаник і світова культура”, присвяченій 150-річчю з дня народження письменника, що відбудеться 13-14 травня 2021 року на базі факультету філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Організатори наукового форуму – МОН України, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Інститут літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України, Івано-Франківська обласна організація Національної спілки письменників України, Русівський літературно-меморіальний музей Василя Стефаника, Івано-Франківський осередок НТШ.

До участі запрошуються науковці, викладачі та співробітники навчальних закладів, аспіранти, магістранти, студенти.

До обговорення пропонуються такі питання:

— Провідні тенденції у розвитку світового письменства зламу століть і творчість Василя Стефаника;

— Інтертекстуальний вимір творчості Василя Стефаника;

— Творчість Василя Стефаника в контексті розвитку українського письменства кінця ХІХ-поч. ХХ ст.;

— Засади художнього мислення Василя Стефаника;

— Поетика малої прози Василя Стефаника;

— Мовно-стилістична палітра прозових творів Василя Стефаника;

— Компаративістський дискурс художнього слова Василя Стефаника;

— Традиції Василя Стефаника у сучасному письменстві.

Учасники конференції можуть запропонувати власну тему для обговорення в рамках тематики конференції. Робоча мова конференції: українська.

Форми участі в конференції: доповідь із публікацією статті, доповідь без публікації, заочна участь: стендова доповідь та публікація статті.

Оргкомітет розгляне подані теми щодо їх відповідності тематиці конференції та повідомить про внесення їх до програми не пізніше 1 квітня 2021 року.

Офіційне запрошення на конференцію буде надіслано електронною поштою за вказаною в заявці адресою до 30 квітня.

Просимо обов’язково зазначити в заявці, чи потребуєте Ви запрошення в паперовому вигляді, і вказати точну адресу для його надсилання.

Для заочної участі в конференції потрібно до 1 травня 2021 року надіслати доповідь, належно оформлену, на вказану електронну адресу та оплатити публікацію поштовим переказом, скановану квитанцію надіслати електронною поштою. УВАГА! Заочним учасникам запрошення буде надіслано тільки електронною поштою.

У випадку очної участі подання статті, оплата публікації буде здійснюватися під час реєстрації.

Матеріали конференції будуть опубліковані у виданому «Прикарпатському віснику НТШ «Слово», який включено до переліку наукових фахових видань за дозволом МОН України.

Просимо надсилати заявки (теми доповідей, анотації), а також інформацію про себе (прізвище, ім’я, вчений ступінь, звання, посада, місце роботи, адреса електронної пошти) на електронну адресу оргкомітету конференції (доктора філологічних наук, професора Р. В. Піхманця,   електронна адреса kaf.lit@ukr.net ), кандидата філологічних наук, доцента Г. І. Марчук (gmarchuk@ukr.net).

До 10 травня 2021 року чекаємо на адресу оргкомітету вашу заявку з темою виступу за адресою: м.Івано-Франківськ,  вул. Шевченка, 57, Факультет філології. Диск і роздрук статті подавати безпосередньо на конференції.

Проїзд, харчування та перебування — коштом учасників. Організаційний внесок — 50 грн (сплачується при реєстрації).

Тексти доповідей подавати в обсязі 8-14 сторінок формату А-4, електронний варіант статті в текстовому редакторі MS Word, шрифт Times New Roman, кегль 14, інтервал 1,5; поля: ліворуч — 3 см, угорі, внизу — 2,5 см, праворуч — 2 см. Тексту передують анотація українською та англійською мовами із зазначенням ключових слів. Анотація англійською мовою починається прізвищем автора і назвою статті. На початку статті подається УДК, повне ім’я та прізвище автора, вчене звання і посада, вказується установа, у якій виконано дослідження. Посилання в тексті оформляються за зразком: [1,5], де перше число вказує номер посилання, а друге — сторінку джерела, звідки взято цитату. Список літератури подається в кінці тексту в алфавітному порядку, згідно з вимогами МОН України.

Рейтинг найвпливовіших університетів світу 2020 року опубліковано на сайті компанії Academic Influence. До нього потрапив, зокрема, 181 український заклад вищої освіти.   
За даними загального рейтингу Прикарпатський національний університет посідає 20-е місце серед вітчизняних університетів.
В основу оцінювання InfluenceRanking покладено методологію, яка звертається до найбільших сховищ даних в Інтернеті та доручає їх аналіз технології машинного вивчення, розробленій за фінансування Агентства оборонних дослідницьких проектів (DARPA). Ці бази даних містять мільярди постійно оновлюваних точок даних, які за своєю природою протистоять упередженим маніпуляціям з інформацією.
Таким чином, технологія Influence Ranking використовує штучний інтелект для:
– аналізу наукових та академічних цитувань у базах даних, таких як Вікіпедія та Crossref;
– оцінки посилань та іншої семантичної інформації, що міститься в цих базах даних;
– порівняння своїх надбань з іншими джерелами інформації, такими як періодичні видання, журнали та глобальні ЗМІ.
Academic Influence – це команда науковців та дослідників, які працюють над тим, щоб забезпечити об’єктивний, побудований на впливі рейтинг університетів та вищих шкіл з усього світу.
З цією метою розробниками створено інноваційну та неупереджену технологію ранжування, яка використовує штучний інтелект та способи машинного вимірювання впливу праці, що виробляються провідними дослідниками світу.
Двоє викладачів Прикарпатського університету увійшли у ТОП-2% науковців у світ
Завідувач кафедри біохімії та біотехнології, професор Володимир Лущак та доцентка кафедри хімії факультету природничих наук Тетяна Татарчук Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника увійшли до престижного рейтингу ТОП-2% науковців у світі за 2019 рік, йдеться на сторінці кафедри у фейсбуці.
Рейтинг ТОП-2 складають аналітики Стенфордського університету, видавництва Elsevier та SciTech Strategies.
11:11 PM
Він оцінює весь науковий результат дослідників за бібліометричними показниками, беручи до уваги такі критерії, як: індекс Гірша, кількість цитат або позицію у списку авторів тощо.
Список включає майже 160 тисяч вчених з усього світу, які розподілені за 22 науковими напрямками, розділених на 176 конкретних галузей.
Загалом, до рейтингу потрапило 85 науковців України.Професор Володимир Лущак посідає у рейтингу найвище з українських науковців місце (4514). За даними наукометричної бази Scopus, на сьогодні професор Лущак має понад 6600 цитувань, 204 індексовані публікації та індекс цитування (h-індекс) – 38.
Проглянути повний список вчених, які увійшли в престижний рейтинг ТОП-2 за посиланням>>> (файл Table-S7-singleyr-2019.xlsx60 MBCite).
Нагадаємо, Тетяна Татарчук стала однією з трьох переможниць Премії L’Oréal-UNESCO “Для жінок у науці” у 2020 році.